Ви ніколи не зможете вирішити проблему що виникла, як що не зміните мислення та підхід, які привели вас до цієї проблеми.

(Альберт Ейнштейн)

Роз'яснено порядок перерахунку допомоги в разі ненадання довідки про наявність страхового стажу.

Якщо співробітник на основному місці роботи пропрацював менше шести місяців, для підтвердження страхового стажу йому необхідно надати страховику інформацію з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування про страховий стаж за попередній період за формою ОК-5 або ОК-7. Співробітникові, який не надав роботодавцю довідку про страховий стаж, середня зарплата для розрахунку лікарняних визначається виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачується ЄСВ, але не вище розміру мінімальної заробітної плати в розрахунку за місяць.

У разі надання довідки про наявність страхового стажу після нарахування грошової допомоги її розмір підлягає перерахунку. При цьому момент видачі довідки не впливає на проведення перерахунку, якщо саме звернення за виплатою допомоги надійшло в терміни, передбачені ч. 5 ст. 32 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Порядок виплати допомоги у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності в разі ненадання довідки про наявність страхового стажу та механізм її перерахунку роз'яснені в листі Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 4 січня 2017 року № 5.2-28-4.

За інформацією "ЮРЛІГА"

UP