Якою б не була ваша мета, ви зможете її досягти, тільки як що захочете попрацювати.

(Опра Уінфрі)

Сума коштів, яка сплачується спадкоємцю, включається до його загального річного оподатковуваного доходу.

Після смерті учасника ТОВ, його частка у статутному капіталі переходить спадкоємцю, якщо статутом не передбачено необхідності обов'язкового узгодження переходу з іншими учасниками товариства. У разі відмови засновників прийняти спадкоємця в число членів, йому виплачується частина майна, що належить спадкодавцеві, вартість якого визначається на день смерті.

Сума коштів, яка сплачується спадкоємцю, включається до його загального річного оподатковуваного доходу як дохід у вигляді інвестиційного прибутку та обкладається ПДФО і військовим збором на загальних підставах.

Інвестиційний актив, успадкований платником податку, вважається придбаним за вартістю, яка дорівнює сумі держмита та ПДФО, сплачених у зв'язку з успадкуванням.

З інвестиційного прибутку фізична особа - спадкоємець зобов'язана самостійно подати річну декларацію та сплатити ПДФО і військовий збір.

При цьому юридична особа виступає в якості податкового агента тільки в частині відображення виплаченого доходу в податковому розрахунку за формою № 1ДФ.

Порядок оподаткування доходів, отриманих спадкоємцем при виході з ТОВ, роз'яснено Державною фіскальною службою України в листі від 7 березня 2017 року № 4671/6/99-99-13-02-03-15.

За інформацією "ЮРЛІГА"

UP