Успіх - це не більше, ніж декілька простих правил, які виконуються щоденно…

(Джим Рон)

Сума коштів, яка сплачується спадкоємцю, включається до його загального річного оподатковуваного доходу.

Після смерті учасника ТОВ, його частка у статутному капіталі переходить спадкоємцю, якщо статутом не передбачено необхідності обов'язкового узгодження переходу з іншими учасниками товариства. У разі відмови засновників прийняти спадкоємця в число членів, йому виплачується частина майна, що належить спадкодавцеві, вартість якого визначається на день смерті.

Сума коштів, яка сплачується спадкоємцю, включається до його загального річного оподатковуваного доходу як дохід у вигляді інвестиційного прибутку та обкладається ПДФО і військовим збором на загальних підставах.

Інвестиційний актив, успадкований платником податку, вважається придбаним за вартістю, яка дорівнює сумі держмита та ПДФО, сплачених у зв'язку з успадкуванням.

З інвестиційного прибутку фізична особа - спадкоємець зобов'язана самостійно подати річну декларацію та сплатити ПДФО і військовий збір.

При цьому юридична особа виступає в якості податкового агента тільки в частині відображення виплаченого доходу в податковому розрахунку за формою № 1ДФ.

Порядок оподаткування доходів, отриманих спадкоємцем при виході з ТОВ, роз'яснено Державною фіскальною службою України в листі від 7 березня 2017 року № 4671/6/99-99-13-02-03-15.

За інформацією "ЮРЛІГА"

UP