Якою б не була ваша мета, ви зможете її досягти, тільки як що захочете попрацювати.

(Опра Уінфрі)

Відразу хочемо нагадати, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» податкові органи мають право на здійснення перевірок суб’єктів господарювання, у відмінності від інших контролюючих органів.

І так, що ж робити, коли податківці завітали до вас з позаплановою перевіркою?

1.Допуск посадових осіб податкової до проведення позапланової перевірки

УВАГА! Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки (ч. 78.4 ст. 78 Податкового кодексу України).

Якщо вами було отримано копію наказу про проведення позапланової перевірки, то допуск посадових осіб податкової здійснюється при наявності в них наступних документів:

  • Направлення на проведення такої перевірки (в ньому повинно бути зазначено: дата видачі, найменування органу ДПС, реквізити наказу про проведення позапланової перевірки, найменування та реквізити перевіряємого підприємства, підстави для проведення перевірки, мета, вид, дата початку та тривалість перевірки. Направлення підписується уповноваженою особою ДПС та проставляється печатка);
  • Копії наказу про проведення перевірки; 
  • Службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки. 

У разі виявлення відсутності одного з вищезазначеного документу та/або відсутності необхідної інформації в направленні та/або невідповідності службового посвідчення особи, яка зазначена в направлені, Ви маєте право не допускати їх до проведення перевірки.

2. Оформлення відмови в допуску до проведення перевірки.

Відмову в допуску до проведення перевірки необхідно оформити актом про недопуск. Акт складається в 2-х примірниках, з доданням копій документів, які є доказами порушень (наприклад, копія посвідчення особи або копія направлення на перевірку). Акт про недопуск підписується представником підприємства та перевіряючими, після чого один примірник Акту надається перевіряючому.

При відмові податківців підписати акт, зробіть самостійно в 2-х примірниках відмітку про відмову та один примірник надішліть рекомендованим листом на адресу ДПС.

3.Проведення перевірки.

Особливу увагу зверніть на підстави проведення перевірки, оскільки частиною 78.1 статті 78 Податкового кодексу України чітко передбачені підстави для проведення позапланових перевірок.

Керівники і відповідні посадові особи платника податків під час перевірки зобов'язані виконувати вимоги перевіряючих щодо усунення виявлених порушень законів про оподаткування і підписати акт (довідку) про проведення перевірки та мають право надати заперечення на цей акт (довідку).

Платник податків зобов'язаний надати перевіряючим у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки. Передачу документів необхідно робити шляхом їх опису. Цей опис складається в 2-х примірниках, один з яких залишається у платника податків.

Перевіряючими забороняється вилучення оригіналів первинних, фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів за винятком випадків, передбачених кримінальним процесуальним законодавством.

4.Складання документів за результатами проведеної перевірки.

За результатами перевірки складається акт (у разі наявності порушень), а при відсутності порушень – довідка. У разі незгоди платника податків з висновками акта та/або за наявності порушень з боку перевіряючих під час перевірки, такий платник зобов'язаний підписати акт перевірки із зауваженнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта або окремо.

Якщо виникли питання, ми дамо на них відповіді!

Телефонуйте за номером +38(095)753-30-32 або пишіть на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

UP